Zaproszenie na jesienne spektakle

13 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbył się podwieczorek prasowy połączony z mini-recitalem wokalnym, promującym musical „Karol”, pierwszy polski musical poświęcony życiu i dziełu Świętego Jana Pawła II. Wydarzenie stanowiło element kampanii promującej jesienną trasę koncertową musicalu, która obejmie spektakle „Karola” w Atlas Arenie w Łodzi (20 X) i Ergo Arenie w Gdańsku (12 XI). Niedawno ruszyła sprzedaż biletów na te widowiska. Bilety dostępne są na stronie eventim.pl.
 
W podwieczorku prasowym wziął udział Przemysław Ruta, producent wykonawczy musicalu, który zaprosił gości wydarzenia na spektakle „Karola” w Łodzi i Gdańsku, opowiedział o idei widowiska oraz zrelacjonował przebieg jego premiery (25 II 2017, Kraków). Prezentacji towarzyszył pokaz multimediów oraz zdjęć z premiery. Ponadto goście spotkania mogli wysłuchać trzech utworów z musicalu w wykonaniu Krzysztofa Knapczyka, aktora i wokalisty, który w musicalu „Karol” wciela się w rolę Tadeusza, przyjaciela Karola Wojtyły. Recital wokalny i fortepianowy Krzysztofa uzupełniła projekcja teledysku z musicalu „Karol”. Wśród obecnych na spotkaniu gości, w ramach konkursu wizytówkowego, rozlosowano bilety na spektakl musical w Łodzi.
 
W podwieczorku prasowym, obok dziennikarzy, wzięli udział pracownicy naukowi uczelni z Łodzi i Gdańska, którzy w tym dniu uczestniczyli w Gali Konkursu „Studia z Przyszłością”, pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawiciele samorządów studenckich, kół naukowych i reprezentacji organizacji społecznych.
 
Spektakl „Karol” stworzony został na podstawie biografii Karola Wojtyły oraz spisanych przez współpracowników Papieża niezliczonych anegdot i zabawnych historii z czasów jego pontyfikatu. Połączenie multimedialnej scenografii, świateł, tańca, nowoczesnej muzyki i wyśmienitej gry aktorskiej przeniesie widza w magiczny świat życia i dzieła Jana Pawła II. Więcej o musicalu na stronie www.musical-karol.pl
 
Blisko 40 wokalistów, aktorów i tancerzy. 60 statystów. 3 tiry dekoracji, oświetlenia, konstrukcji scenicznych i multimedialnych. Blisko 200 osób pracujących przy produkcji i realizacji spektaklu. Te liczby najlepiej świadczą o rozmachu, z jakim przygotowywane zostało widowisko „Karol”. Premiera spektaklu w Krakowie nagrodzona została przez publiczność owacjami na stojąco, a po spektaklu ukazało się kilkadziesiąt entuzjastycznych recenzji musicalu. Przyszedł czas, aby musical o Papieżu zaprezentować widzom z Łodzi i Gdańska.
 
Musical „Karol” to spektakl utrzymany w konwencji muzyki współczesnej. Reżyserem widowiska jest Krzysztof Korwin-Piotrowski, wieloletni kierownik artystyczny Gliwickiego Teatru Muzycznego, jednej z najlepszych scen musicalowych w Polsce. Muzykę do musicalu napisał Filip Siejka, warszawski kompozytor, autor przebojów takich artystów jak Patrycja Markowska, Natalia Kukulska, Michał Bajor, Zbigniew Wodecki czy zespołów Perfect i Feel. Za stronę wokalną „Karola” odpowiada z kolei Katarzyna „Puma” Piasecka - piosenkarka, pianistka, kompozytorka, stypendystka Berklee College of Music w Bostonie w Stanach Zjednoczonych.
 
„Karol” to spektakl, jakiego w naszym kraju dotąd nie było. Pierwszy polski musical poświęcony życiu Jana Pawła II skupi na scenie gwiazdy muzyki oraz artystów najlepszych scen teatralnych i musicalowych Warszawy, Małopolski i Śląska.
 
Musical „Karol” to połączenie znakomitej, współczesnej muzyki, spektakularnej choreografii i widowiskowych multimediów. Za pomocą takich środków wyrazu opowiemy o życiu Karola Wojtyły, od czasów jego dzieciństwa do śmierci 2 kwietnia 2005 roku. Przedstawiana przez nas historia bywa zabawna, pogodna i pełna ciepła, ale bywa też dramatyczna, wzruszająca, nostalgiczna, chwytająca za serce. Tak jak biografia Jana Pawła II, fabuła musicalu pełna jest zaskakujących zwrotów akcji i nieoczekiwanych zdarzeń, które sprawiają, że ponad dwugodzinny spektakl trzyma widza w napięciu od początku do końca. Musical daje wiele okazji, by śmiać się do rozpuku, ale i płakać ze wzruszenia.    


 Facebook YouTube Google+ Instagram Twitter
Patronat Honorowy Generalny

Patronat honorowy

Partner Główny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni