Anna Siwczyk

Choreograf, solistka i kierownik zespołu tanecznego Gliwickiego Teatru Muzycznego. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Pracowała w Ludowym Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a następnie jako solistka baletu w Operetce Śląskiej.

Autorka choreografii wielu popularnych, wysoko ocenianych przez krytykę i publiczność musicali i spektakli muzycznych, m.in. „George Gershwin: malarz błękitu”, „Pinokio”, „Mickiewicz”, „Kot w butach”, „Wiedeń moich marzeń” i „Grają naszą piosenkę”. Opracowała choreografię widowiska „Oskarowe Przeboje Muzyki Filmowej” z udziałem Grażyny Brodzińskiej, wystawionego z okazji 50-lecia Teatru Ziemi Rybnickiej i prezentowanego szerokiej publiczności również w adaptacji telewizyjnej. Uczestniczyła w przygotowaniu takich wybitnych produkcji teatralnych, jak „Noc w Wenecji” w reżyserii Marcina Sławińskiego (operetka prezentowana w ramach cyklu „Bogusław Kaczyński przedstawia”) czy „Carmen” z układami tanecznymi Roberta Balogha -słynnego czeskiego choreografa, dyrektora baletu Teatru Morawskiego w Ołomuńcu.

Autorka choreografii do spektaklu „Kot w butach” – baśni muzycznej dla dzieci, w konwencji musicalu, która otrzymała „Złotą maskę” za najlepszy spektakl dziecięcy w 2004 r. Uczestniczyła w realizacji projektów artystycznych na rzecz Teatru TVP. Współpracowała m.in. z Jarosławem Stańkiem, Henrykiem Konwińskim, Martą Domagałą i Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim.


 


Facebook YouTube Google+ Instagram Twitter
Patronat Honorowy Generalny

Patronat honorowy

Partner Główny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni