Przemysław Ruta

Politolog, dziennikarz, PR-owiec, producent muzyczny. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 2012 roku Prezes Stowarzyszenia "Zagłębiacy", prowadzącego działalność w dziedzinie kultury i edukacji lokalnej.

Od 2008 roku nauczyciel akademicki, specjalista w zakresie komunikacji społecznej i zarządzania projektami. Od 2002 roku związany z mediami lokalnymi i regionalnymi województwa śląskiego, w których pracował m.in. jako dziennikarz, publicysta kulturalny, redaktor naczelny i wydawca. Komentator tygodnika "Wiadomości Zagłębia", współtwórca portalu e-sosnowiec.pl, w którym zajmował się m.in. tematyką kulturalną, edukacyjną i samorządową, współzałożyciel serwisu "Studiuj w Sosnowcu", wydawanego w ramach projektu promującego Sosnowiec jako miasto akademickie (projekt realizowany wspólnie przez Wyższą Szkołę Humanitas i Urząd Miejski w Sosnowcu). Współtwórca Międzywydziałowego Stowarzyszenia Dziennikarzy "Mosty" przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Były zastępca redaktora naczelnego ogólnopolskiego magazynu "Fotofan".

W latach 2003-2005 stały współpracownik Wydawnictwa Kulturalnego "Adore". Od 2011 roku właściciel i dyrektor zarządzający Agencji Kreatywnej PRC – firmy producencko-konsultingowej, która świadczy usługi z obszaru komunikacji społecznej i zarządzania strategicznego, zajmuje się obsługą organizacyjną i wizerunkową ogólnopolskich konkursów jakości oraz realizuje wydarzenia artystyczne, w tym widowiska edukacyjne i kulturalne adresowane do masowej publiczności, koncerty, recitale, konferencje, seminaria, wydarzenia firmowe i eventy. Autor kilku tysięcy tekstów dziennikarskich, artykułów naukowych i recenzji. Jego pasje to literatura, musicale, podróże i sport.

 


Facebook YouTube Google+ Instagram Twitter
Patronat Honorowy Generalny

Patronat honorowy

Partner Główny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni