Piotr Cugowski

Muzyk, wokalista zespołu Bracia.  Jego kariera muzyczna rozpoczęła się już w czasach szkoły średniej, lecz na dobre nabrała rozpędu w 1997 roku, kiedy rozpoczął współpracę muzyczną z bratem, Wojciechem Cugowskim. Przełomem w działalności Piotra Cugowskiego było zdobycie w 2002 roku głównej nagrody w konkursie Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze za wykonanie utworu Czesława Niemena pt. „Jednego serca”. 20 października 2005 roku, Piotr i Wojciech Cugowscy wystąpili z ówczesnym perkusistą zespołu Whitesnake, Tommym Aldridge’em, podczas Festiwalu Perkusyjnego w Opolu, wykonując dwa wielkie przeboje tego zespołu: „Is This Love” oraz „Still Of The Night”.
 
Do największych sukcesów solowych Piotra Cugowskiego można zaliczyć współpracę z Jonem Lordem, światowej sławy muzykiem z zespołu Deep Purple (wykonanie „Pieśni Ocalenia” autorstwa Czesława Niemena podczas koncertu poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej z 22.03.2011 roku).
 
Występował w muzycznych przedstawieniach, musicalach, takich jak np. Rock Opera „Krzyżacy” (2011) i „Kolory nadziei” (2012). Uczestniczył również w projekcie „Artyści polscy Janowi Pawłowi II w hołdzie” (płyta „Psalmy” i „Golgota Polska” z 2010 roku).
 
Z wokalem Piotra Cugowskiego spotkamy się również na filmowych ścieżkach dźwiękowych, m.in. na potrzeby filmu „Kochaj i tańcz” został przez niego wykonany utwór Michaela Jacksona pt. „Dirty Diana”, a z Anną Wyszkoni zaśpiewał utwór „Syberiada” – piosenkę promującą film Janusza Zaorskiego „Syberiada Polska” z 2013 roku.
 
W swojej dotychczasowej karierze uczestniczył w nagraniach płyt plejady polskich artystów, w najróżniejszych gatunkach muzycznych. Nagrywał m.in. z Markiem Radulim (2002), Ewą Małas-Godlewską (2006), Martyną Jakubowicz (2008), Bogusławem Mecem (2008), Janem Borysewiczem (2010), Sewerynem Krajewskim (2011), zespołami Harlem (2007), Banda i Wanda (2008), Leash Eye (2011) czy Endefis (2012).
 
Jednak największe sukcesy święci z macierzystym zespołem Bracia, z którym wydał cztery albumy. Najnowszy, „Zmienić zdarzeń bieg”, uzyskał w 2015 roku status Platynowej Płyty. Pochodzą z niego przeboje: „Nad przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat”, „Po drugiej stronie chmur” czy „Niepisane”.
 


Facebook YouTube Google+ Instagram Twitter
Patronat Honorowy Generalny

Patronat honorowy

Partner Główny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni