Wojciech Cugowski

Muzyk, gitarzysta i wokalista zespołu Bracia. W latach 1995-1999 występował jako wokalista w zespole Alligators. W 1997 roku zagrał pierwszy akustyczny koncert ze swoim bratem Piotrem Cugowskim, z którym cztery lata później założył zespół Bracia. Jako muzyk sesyjny występował i nagrywał z licznymi artystami sceny lubelskiej, m.in. z Jolką Sip (CD "A poza tym..." wydana w 2012 r.), Markiem Dyjakiem (CD "W samą porę" ) oraz Lubelską Federacją Bardów (CD "Imperium").
 
W 2004 roku zagrał epizodyczną rolę w filmie „Atrakcyjny pozna panią…” w reżyserii Marka Rębacza. Brał również udział w programie telewizyjnym Bar V: V.I.P. W 2003 roku czasopismo „Gitara i Bas” przyznało mu nagrodę w kategorii "Nadzieja roku" (otrzymał ją jako Wojtek Cugowski z zespołem). 9 czerwca 2007 roku wraz z zespołem Bracia wygrał festiwal TOPtrendy w Sopocie oraz zajął drugie miejsce w opolskim konkursie Premier.
 
Z macierzystym zespołem Bracia od ponad 10 lat święci ogólnopolskie sukcesy. Ich najnowszy album, „Zmienić zdarzeń bieg”, uzyskał w 2015 roku status Platynowej Płyty. Pochodzą z niego przeboje: „Nad przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat”, „Po drugiej stronie chmur” czy „Niepisane”.
 
 
 


Facebook YouTube Google+ Instagram Twitter
Patronat Honorowy Generalny

Patronat honorowy

Partner Główny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni