Katarzyna "Puma" Piasecka

Wokalistka, pianistka, kompozytorka, aranżerka, dyrygentka, autorka tekstów, producentka, pedagog. Ukończyła PSM I I II stopnia im. F. Chopina w Opolu w klasie fortepianu. Jest absolwentką Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji prof. Andrzeja Zubka. Aktualnie w trakcie przewodu doktorskiego w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym. Twórca i dyrektor powstałej w 2014 roku Akademii Musicalu i Muzyki Rozrywkowej „Cool Music School“ w Katowicach.
 
W swoim dorobku artystycznym posiada nagrania radiowe, telewizyjne, płyty autorskie z własnymi kompozycjami, aranżacjami i tekstami. Od 2008 prowadzi działalność dydaktyczną w specjalności: wokalistyka, chóralistyka, w tym chór gospel, zespoły wokalno-instrumentalne i instrumentalne.
 
Stypendystka Berklee College of Music w Bostonie w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracowała z amerykańskimi artystami wielkiego formatu i nawiązała kontakty artystyczne umożliwiające rozwój formacji, których obecnie jest leaderem (chór gospel, big-band, comba jazzowe i popowe). Jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych festiwali w różnych kategoriach muzycznych, m.in. pianistyki, kompozycji, aranżacji, wokalistyki, dyrygentury w Polsce i za granicą: KFPP w Opolu,  Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku, Festiwal Big Bandów w Nowym Tomyślu, Ogólnopolski Konkurs Jazzowy “Jazzga” w Łodzi pod kierownictwem Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Międzynarodowe Spotkania Muzyków Jazzowych w Rudnikach, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Pradze, Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Hiszpanii, Bułgarii.
 
Współpracuje z wybitnymi muzykami polskimi oraz zagranicznymi takimi jak: Chester Thompson, Bob Stoloff, Alan White, Natalia Kukulska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Ewa Uryga, Mieczysław Szczes?niak, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kijański, Stanisław Fiałkowski, Zygmunt Kukla i wielu innych. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi teatrami muzycznymi na skalę europejską.
 
Kierownik artystyczny warsztatów wokalnych oraz koncertów na terenie całej Polski. Współpracuje przy wielu projektach artystycznych z fundacjami, stowarzyszeniami dla osób niepełnosprawnych w Polsce i za granicą. Otrzymuje częste zaproszenia jako juror prestiżowych festiwali muzycznych w kraju i poza jego granicami.
 
Wielkim sukcesem w 2012 roku było wydanie dwupłytowego album Soul Hunters Gospel Choir & Kasia Puma Piasecka o tytule "Power".
 
Nowym energetycznym zespołem, który powstał z inicjatywy kompozytorki jest small band o nazwie Energy Puma Band, w którym Puma jako dyrygent rządzi. Energy Puma Band powstał w 2012 roku, w wyniku współpracy z Miejskim Klubem im. Jana Kiepury – Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu. Dotychczas Energy Puma Band współpracował już m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Zbigniewem Wodeckim, Krystyną Prońko, Krzysztofem „Pumą” Piaseckim, Robertem Janowskim, Pauliną Przybysz, Dawidem Podsiadło, Moniką Borzym. Obecne plany muzyków skupiają się na wydaniu kolejnego albumu, do współtworzenia którego zaproszone zostaną kolejne gwiazdy, również sceny zagranicznej.
 
Jako Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Power Of Soul“ działającego  na również rzecz osób niepełnosprawnych cyklicznie organizuje Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocArt“ oraz liczne koncerty. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu.
 
 


Facebook YouTube Google+ Instagram Twitter
Patronat Honorowy Generalny

Patronat honorowy

Partner Główny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni