Jacek Kawalec

Polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (1984). Przez wiele lat związany z Teatrem Polskim w Warszawie, gdzie partnerował takim ikonom polskiej sceny jak Irena Kwiatkowska, Gustaw Holoubek czy Zbigniew Zapasiewicz. Zagrał między innymi Papkina w Zemście Fredry, czy Władzia w Ślubie Gombrowicza. W Teatrze Kamienica Emiliana Kamińskiego, w monodramie „Ta Cisza, to ja..."  zaprezentował znakomitą rolę bezdomnego artysty - Jakuba. Znany także z wielu ról filmowych i serialowych, m.in. z roli Witebskiego w kultowej produkcji „Ranczo" TVP oraz z roli funkcjonariusza UB w „Historii Roja".

W 2014 roku wystąpił w drugiej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie zasłynął brawurowymi wykonaniami utworów Roberta Planta (Led Zeppelin), Ryszarda Riedla, Joe Cockera, Phila Collinsa i Johna Lennona. W latach 1992-1998 roku był prowadzącym popularnego programu „Randka w ciemno" w Telewizji Polskiej. W 2007 roku wystąpił w szóstej edycji programu „Taniec z gwiazdami". Jako wokalista nagrał w 1994 roku rockową płytę „Be My Love" zawierającą sonety Szekspira śpiewane w oryginalnej wersji językowej.

Obecnie we współpracy z Robertem Chojnackim i grupą znakomitych muzyków tworzy projekt „Niezapomniany Joe Cocker - Śpiewa Jacek Kawalec - muzyczna opowieść o życiu Artysty", zawierający największe przeboje z repertuaru tego wokalisty. Między innymi „You Are So Beautiful", czy „Unchain My Heart", których w wykonaniu Jacka Kawalca można posłuchać pod tymi linkami: https://www.youtube.com/watch?v=YTbGB44kPZ8 oraz https://www.youtube.com/watch?v=NlU_kbbUILU


Facebook YouTube Google+ Instagram Twitter
Patronat Honorowy Generalny

Patronat honorowy

Partner Główny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni