Konkurs na tekst piosenki

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim na tekst piosenki finałowej do musicalu „Karol” – pierwszego polskiego musicalu poświęconego życiu Św. Jana Pawła II. Konkurs ma charakter otwarty – adresowany jest do poetów, autorów tekstów piosenek, pasjonatów literatury i wszystkich innych twórców, którym bliskie są idee i wartości wpisane w pontyfikat Jana Pawła II. Nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do Rzymu oraz wykorzystanie zwycięskiego tekstu piosenki w musicalu „Karol”.

Warunki udziału w konkursie


Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie JEDNEGO tekstu piosenki, który spełnia następujące kryteria:

-jest tekstem rymowanym,
-liczba strof tekstu wynosi od 4 do 6,
-zawiera refren,
-odnosi się tematycznie do dziedzictwa Św. Jana Pawła II,
-wyraża związek duchowy współczesnych Polaków z Ojcem Świętym oraz znaczenie pontyfikatu i osoby Jana Pawła II dla kolejnych pokoleń,
-podkreśla trwałość i ponadczasowy charakter wartości i idei wpisanych w pontyfikat Jana Pawła II,
-jest podpisany imieniem i nazwiskiem autora, a podpis pod tekstem piosenki złożony jest odręcznie i czytelnie oraz opatrzony datą dzienną.  

Nagroda w postaci wykorzystania tekstu w musicalu

Tekst piosenki, który wygra konkurs, zostanie wykorzystany w musicalu "Karol". Nasi artyści zaśpiewają go w scenie finałowej spektaklu. Piosenka, z tekstem laureata konkursu, będzie wykonana przez wszystkie postaci musicalu jako swego rodzaju hołd dla Jana Pawła II i wspomnienie Jego pontyfikatu. Do zwycięskiego tekstu piosenki muzykę napisze Filip Siejka - wybitny polski kompozytor, autor przebojów takich artystów jak Patrycja Markowska, Zbigniew Wodecki, Michał Bajor czy zespoły Feel i Perfect.
 
Nagroda w postaci wycieczki do Rzymu

Dodatkową nagrodą dla laureata konkursu będzie wycieczka do Rzymu, ufundowana przez Producenta musicalu "Karol". W ramach wyprawy do Wiecznego Miasta laureat konkursu zwiedzi Watykan, liczne rzymskie zabytki sztuki sakralnej oraz inne atrakcje, jakie czakają na turystów w stolicy Włoch.

Jak się zgłosić do konkursu?

Teksty piosenek można zgłaszać do konkursu w terminie do 30 października 2016 roku. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie tekstu drogą e-mail na adres: konkurs@spektakl-karol.pl (w formie skanu) lub drogą pocztową na adres: Agencja Kreatywna PRC, ul. Modrzejowska 20, 41-200 Sosnowiec. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem autora (w sposób czytelny) oraz opatrzony datą. Wraz z tekstem piosenki zgłaszanym do konkursu, należy również przesłać wypełnione i podpisane ZGŁOSZENIE DO KONKURSU - do pobrania tutaj! W konkursie mogą brać udział wyłącznie teksty niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach.
 
Ogłoszenie wyników

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas premiery musicalu „Karol” 25 lutego 2017 roku w TAURON Arenie Kraków. Autor nagrodzonego tekstu pozna werdykt konkursowego jury dopiero z musicalowej sceny, gdy artyści zaśpiewają finałową piosenkę, z tekstem wyłonionym w konkursie (wcześniej decyzja jury nie zostanie ujawniona).

Jury konkursowe

Wyboru tekstu zwycięskiej piosenki dokona jury pod przewodnictwem prof. Michała Kaczmarczyka, literaturoznawcy i autora scenariusza musicalu „Karol”. W komisji zasiądą ponadto przedstawiciele Producenta musicalu i reprezentanci Fundacji "Humanitas".


Dodatkowe materiały:

Zgłoszenie konkursowe - pobierz!

Regulamin konkursu (w formacie PDF) - pobierz!

Ogłoszenie o konkursie - pobierz!


Dodatkowe informacje:

konkurs@spektakl-karol.pl
tel. kom. 605-301-168 (przewodniczący jury)

 


Facebook YouTube Google+ Instagram Twitter
Patronat Honorowy Generalny

Patronat honorowy

Partner Główny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni