Mateusz Deskiewicz

Aktor teatralny i musicalowy. Ma w swoim dorobku role w spektaklach muzycznych, dramatycznych, filmie i serialu. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (2004) oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim (2011). Od 2004 roku aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie zagrał m.in.: Pinokia w „Shreku”, Hrabiego w „Lalce”, Chantal w „Klatce wariatek”, Martwego Freda w „Spamalot”, Lefou w „Pięknej i Bestii”, Ralpha w „Kiss me, Kate!”, Topolnickiego w „Klubie kawalerów”, Maksa w „Avenue Q”, Wołka i Warszawiaka w „Kumernis...” czy Jonasza Drobniaka w „Złym”.

Występował również gościnnie w teatrach: Wybrzeże w Gdańsku („Zmierzch bogów”),  Miejskim w Gdyni („Zorba”), Operze Bałtyckiej w Gdańsku („Nie taki Straszny dwór”), Teatrze na Plaży w Sopocie („Seans spirytystyczny”, „Pchła Szachrajka”), Gdańskim Teatrze Szekspirowskim („Kiss Me, Kate!”). Dużym wyzwaniem była dla niego jedna z głównych ról w musicalu „Rent” (Angel) grana w Operze na Zamku w Szczecinie.

Od 2014 roku z powodzeniem prezentuje monodram „Być jak Charlie Chaplin” autorstwa P. Wyszomirskiego. Wziął udział w filmach: „Ubu król” w reż. P. Szulkina, „Telewizja Solidarność” w reż. B. Łoszewskiego oraz „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reż. A. Krauzego. Zagrał też role w filmach kina niezależnego, między innymi: „Substytut”, „Dotyk pośredni”, „Kulawi”, „Południk zerowy”, „Słowik” i „Kłamca”. Można go było również zobaczyć w serialach „Sąsiedzi” TVP 2, „Ludzkie Sprawy” TVP 1 i „Krew z krwi” CANAL+.

Od 2012 roku występuje w warszawskim Teatrze Syrena, gdzie bawi publiczność rolą Lalewicza w spektaklu „Hallo Szpicbródka”. Współpracuje także z Teatrem 6. Piętro w Warszawie, gdzie można go zobaczyć w roli Fikandra w sztuce „Bromba w sieci”.
 


Facebook YouTube Google+ Instagram Twitter
Patronat Honorowy Generalny

Patronat honorowy

Partner Główny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni