Krzysztof Knapczyk

Jeden z najbardziej uzdolnionych wokalistów młodego pokolenia, który znakomicie sprawdza się zarówno w repertuarze operowym, jak i popowym czy musicalowym. Aktor, multiinstrumentalista, animator kultury, twórca nowatorskich projektów artystycznych (m.in. „Opera na ulicy”), internetowych i szkoleniowych (m.in. "Coaching wokalny by Krzysztof Knapczyk"). W grudniu 2017 roku zainauguruje cykl autorskich recitali "Od opery do musicalu", które planuje zaprezentować publiczności w całej Polsce. Więcej o artyście na www.krzysztofknapczyk.pl.

Śpiewał od najmłodszych lat w chórze chłopięco-męskim przy Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, z którym koncertował m.in.: w Chinach, Anglii, Niemczech, Włoszech, Austrii, i Macedonii. W 2012 roku ukończył PSM I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Warszawie na flecie poprzecznym. Kontynuował naukę w PSM II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie na waltorni, a jednocześnie zaczął kształcić głos pod kierownictwem prof. Teresy Mulawy. W 2014 roku rozpoczął naukę w klasie śpiewu solowego u prof. Grażyny Ciopińskiej w PSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2015 roku, po ukończeniu XIV LO w Warszawie, rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Łodzi, na wydziale wokalno-aktorskim.

Zaśpiewał razem z zespołem Dżem podczas gali z okazji 25-lecia RMF FM (Polsat). Wystąpił także przed Jackiem Cyganem z utworem „Dumka na dwa serca” z okazji Dni Młodzieży w Warszawie. Szerokiej publiczności znany między innymi z udziału w produkcjach Telewizji Polsat. Stypendysta oraz współpracownik Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wraz z którą przygotowuje i wykonuje autorskie recitale „Od klasyki do rozrywki”, towarzyszące najbardziej prestiżowym galom biznesowym i samorządowym oraz spotkaniom naukowym w Polsce.

Laureat I miejsca w Konkursie Piosenki Rosyjskiej "Smaki Rosji". W konkursie "Katyń - prawda i pamięć" zaprezentował samodzielnie skomponowany utwór, który zdobył uznanie jurorów i został uhonorowany wyjazdem do Katynia. Jako solista i instrumentalista współpracuje z Fundacją Kultury Scenemus, organizującą koncerty oratoryjne, symfoniczne, w tym oparte na dziełach Karola Wojtyły. 

Uwielbia uczyć się języków obcych i podróżować, szczególnie spontanicznie – np. autostopem przez Europę.
 


Facebook YouTube Google+ Instagram Twitter
Patronat Honorowy Generalny

Patronat honorowy

Partner Główny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni