Basia Gąsienica-Giewont

Wokalistka, aktorka teatralna i musicalowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Laureatka prestiżowych Festiwali Piosenki Polskiej (m.in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku, Międzynarodowy Festiwal Edith Piaf - nagroda Grand Prix).
 

Współpracowała z Adamem Sztabą przy albumie „Moje pocieszenie” Andrzeja Brandstattera, nagrała duet z Grzegorzem Turnauem na płycie „Fabryka klamek”, swojego głosu udzieliła także na płycie „Krajobraz Rzeczy Pięknych” Andrzeja Zaryckiego, śpiewając w gronie najwybitniejszych polskich wokalistów. Pracowała z Andrzejem Poniedzielskim przy projekcie muzycznym „Wywar z przywar”. Występowała jako gość specjalny czeskiego zespołu Čechomor, w trasach koncertowych w Czechach i na Słowacji.
 
Zagrała między innymi w operze „Jaś i Małgosia” E. Humperdincka, wcielając się w rolę Jasia. Występowała w przedsięwzięciu „Freddie Mercury rock-operowo”. W musicalu „Legalna Blondynka” w reż. J. Józefowicza można ją zobaczyć w rolach Sereny lub Enid. W Warszawskim teatrze Rampa wciela się w role Królowej w muzycznym Show „Rapsodia z Demonem”, a także w spektaklu muzycznym dla dzieci „Wanna Archimedesa”  pojawia się w roli Prymuski. Basia ma na swoim koncie trzy single promocyjne wraz z teledyskami, recital piosenek Andrzeja Zaryckiego „Wylęgarnia snów”.
 


Facebook YouTube Google+ Instagram Twitter
Patronat Honorowy Generalny

Patronat honorowy

Partner Główny

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni